Reformer Workout

Reformer je bez debat nejslavnější a nejoblíbenější ze strojů Pilates.

Důraz je kladen na rytmické a plynulé sestavy pohybů, které zvyšují sílu, pružnost a vytrvalost a zároveň zlepšují postoj těla, rovnováhu, koordinaci a přispívají k hubnutí.

Při pravidelném cvičení je výsledkem rovnoměrně vyrýsované tělo se silnými zádovými a břišními svaly.  

Dále přispívá ke zmírnění bolesti kloubů a natažených svalů. Výsledky se dostavují rychle.

Na první pohled je Pilates Reformer nebo také aparát jen velký stroj s pružinami, řemeny a tyčemi k posílení vašeho těla. Je to však mnohem víc. Reformer je tu proto, aby vám pomáhal odporem a díky vaší vlastní tělesné váze posílit končetiny a střed vašeho těla.
 

Existují stovky všestranných cviků speciálně navržených pro cvičení na strojích Reformer, díky této rozmanitosti vám může instruktor zadat sestavu, bez ohledu na to, zda patříte mezi začátečníky či pokročilé.  

Dílna 461 je vybavena 5 špičkovými stroji Allegro2, vyrobených v Kalifornii z nejkvalitnějších materiálů k zajištění plynulého a bezpečného cvičení. Stroj má protiskluzový povrch a jde pohodlně nastavit na rozdílné tělesné velikosti, včetně dětí.
 

U cvičení je třeba dbát na správné dýchání a nepohybovat se příliš rychle. Raději než na velký počet odcvičených sestav je nutné každý pohyb provádět precizně a vědomě.
 

Mnohé sportovní nadšence zajímá, kolik kalorií za jednu lekci spálí. V průměru spálíte mezi 250 – 450 kaloriemi. Pokud budete cvičit 4 dny v týdnu, můžete spálit až 1 800 kalorií. Nicméně záleží na náročnosti cvičení, vaší tělesné hmotnosti a času.

Avšak u po jedné hodině Pilates bude vaše tělo pálit kalorie po zbytek dne. Rezistenční trénink, tedy podstata Pilates, dle vědeckého průzkumu nastartuje tělo, aby spalovalo kalorie po zbytek dne. Kardio cvičení je skvělé, ale jak seskočíte z běžeckého pásu nebo kola, vaše tělo se spalováním kalorií přestane.
 

Reformer je úžasný nástroj, jak shodit přebytečná kila a možná ani nebudete mít pocit, že jste se tolik namáhali. Kromě pěkně vytvarovaného a fit těla sklidíte také obrovské výhody pro vaše duševní zdraví.  

Na nic už nečekejte a jděte si zarezervovat lekci Reformer už dnes.

"Po deseti lekcích se budete cítit lépe, po dvaceti lekcích budete lépe vypadat a po třiceti lekcích budete mít zcela nové tělo."
 Joseph Pilates

REFORMER