top of page
karolina kruhovy trenink vypad mensi.jpg

Kruhový trénink je forma vysokointenzivního intervalového cvičení, které je vhodné pro začátečníky, zkušené sportovce a zástupce všech věkových skupin.
 

Účelem je procvičit celé tělo na několika stanovištích, 8 až 15, na kterých se cvičí po základní interval trvající většinou 45 sekund.

 

Následuje krátká 15 vteřinová pauza a přestoupení na další stanoviště, kde se odcvičí další cvik zaměřený na další část těla.

Nejdříve se na úvod zahřejete a poté se cviky se provádějí na stanovištích za použití vlastní váhy nebo lehké zátěže a speciálních pomůcek. Mnozí jistě znáte; pěnový válec, kettle bell, Flowin, zátěžové pytle, TRX, Bosu, různé druhy expanderů nebo medicinbaly. Trénink uzavírá protažení.

Kruhový trénink je oblíbený, jelikož kombinuje kardio cvičení se silovým tréninkem. Díky tomuto cvičení, kdy vaše tělo pracuje ve vysokých tepových frekvencích, si  budujete lepší fyzickou kondici a vytvarujete postavu. Přebytečný tuk se v těle rychle spaluje, což napomáhá k hubnutí a nabrání svalové hmoty.
 

Dílna pořádá kruháč několikrát do týdne. Podívejte se na rozvrh lekcí a zarezervujte si tu, jenž nejlépe vyhovuje vašemu programu.

Historie

Program kruhový trénink vyvinuli R.E. Morgan a G.T. Anderson v roce 1953 na anglické universitě v Leedsu a od té doby pokračuje ve své oblíbenosti po celém světě. Trénink byl vyvinut tak, aby umožnil lidem pracovat s vlastní silou, zatímco trénují s ostatními. Původní koncept se za léta změnil jen málo, došlo jen k málo úpravám.

Věděli jste, že?

  • Burpee, tzv. Angličák, je podle předních vědců NEJEFEKTIVNĚJŠÍ cvik, protože se zaměřuje na všech pět rozměrů tělesné kondice: vytrvalost, rychlost, síla, hbitost a pružnost.

  • Kardiovaskulární cvičení pomáhá vytvářet nové mozkové buňky. To zlepšuje mozkovou sílu a aktivitu.

  • K jednomu kroku vpřed použijete 200 svalů.

  • Nejtvrději pracující sval v těle je naše srdce. Bije přibližně 100 000 krát denně.

  • Pravidelné cvičení napomáhá k posílení imunitního systému a naopak zpomaluje příznaky stárnutí.

  • Cvičení zlepšuje náladu!
     

KRUHOVÝ TRÉNINK

bottom of page